PUBLIKACIJOS

Ar kūrybiškumas prilygsta produktyvumui?

Kokią įtaką kūrybiškumas turi darbuotojų motyvacijai ir produktyvumui? Sony Ericsson tyrimas rodo, kad 81 proc. žmonių  kūrybiškiausi būna už darbo ribų – tad kaip galėtume tokį kūrybiškumą paskatinti darbe ir kodėl mes to norėtumėme?

Šiandien darbe produktyvumas dažnai nustumia kūrybiškumą į antrą planą. Tačiau neseniai  prof. Babis Mainemelis iš London Business School atliktas tyrimas rodo, kad „žaidimai“ darbe gali būti darbuotojų motyvacijos ir produktyvumo didinimo raktas.

Prof. Mainemelis teigia, kad kūrybiškumas iš tiesų gali padidinti produktyvumą, nes kūrybiška kompanija gali lanksčiau reaguoti į naujų klientų poreikius. Kūrybiškumas taip pat gali būti sėkmingo problemų sprendimo ir naujovių kūrimo raktas.

Mainemelis pastebi, kad tokios kompanijos kaip Google skatina savo darbuotojus skirti dalį savo darbo laiko naujų idėjų generavimui, kurios ateityje galėtų būti įkūnytos naujuose gaminiuose.

Taigi kaip galima skatinti kūrybišką atmosferą Jūsų darbe?

  • Suteikite galimybę darbuotojams atsitraukti nuo savo darbo stalo. Sony Ericsson nustatė, kad nors 65 proc. žmonių jaučiasi pakankamai kūrybiški sėdėdami savo darbo vietose, 80 proc. atvejų padeda bendravimas su kitais žmonėmis.
  • Suteikti darbuotojams laiko kūrybiškai pamąstyti.
  • Skatinkite žmones abejoti prielaidomis.
  • Užtikrinkite, kad yra „saugu“ siūlyti neįprastas idėjas.
  • Skatinkite rizikuoti ir leiskite klysti.
  • Būkite smalsūs.

Keletas ViewSuite360 įrankių vertina kūrybiškumą atspindinčias kompetencijas. Norėdami daugiau sužinoti apie 360 grįžtamojo ryšio įrankius, spauskite čia.

 

 

© 2006-2015 "International People Management". Visos teisės saugomos.
Valdymo sistema JustPageIT | Sukūrė e-sense