PUBLIKACIJOS

Puikus lyderis: ar Jūs galite juo būti?

Kaip atrodo efektyvus lyderis? Ką Jums reikėtų daryti, norint lavinti savo lyderystės įgūdžius? Fiona Beddoes-Jones, Thinking Styles autorė, atsako į klausimą, ką reiškia „gera lyderystė“.

Lyderystė iš tiesų reiškia gebėjimą „daryti įtaką kitiems tokiu būdu, jog jie sutinka sekti paskui lyderį“. Nors yra sukurta daug įvairių lyderystės modelių bei teorijų, žmonėms dažnai yra neaišku, kaip gi jie gali tapti geresniais lyderiais. Šiuo metu sutariama, kad lyderystės įgūdžius galima lavinti bei tobulinti lygiai taip pat kaip ir bet kurias kitas kompetencijas.

Jūs tai padaryti galite visiškai be vargo: pateikiame 10 pratimų, padėsiančių Jums lavinti bei tobulinti savo lyderystės įgūdžius ir taip tapti sėkmingu lyderiu ateityje:

  1. Lavinkite savo savimonę. Savęs supratimas pirmiausia padės Jums suprasti kitus žmones ir daryti jiems įtaką.
  2. Įsidėmėkite, kas Jūsų organizacijoje vertinama kaip „protinga“ ir pasistenkite tai ugdyti savyje.
  3. Pasinaudokite 360o grįžtamuoju ryšiu ir sužinokite, kaip darbe Jus mato bei suvokia aplinkiniai.
  4. Ugdykite troškimą mokytis. Tyrimai rodo, kad puikūs lyderiai visuomet domisi juos supančiu pasauliu ir trokšta reikšmingų pokyčių.
  5. Raskite sau mentorių ir pats būkite mentorius. Tai gali suteikti Jums galimybę užmegzti labai svarbius santykius su savo organizacija.
  6. Raskite sau ugdantįjį vadovą ir išmokite, kaip ugdyti kitus. Svarbu pastebėti, jog ugdantysis vadovas nėra tas pats, kas mentorius.
  7. Supraskite komandos dinamiką ir santykių psichologiją. Tai padės Jums kuriant darnias, palaikančias komandas.
  8. Stebėkite savo ego. Pernelyg didelis savosios svarbos jausmas reiškia, kad galite pradėti nebepastebėti, kas iš tiesų yra svarbu ir reikšminga.
  9. Būkite aistringas savo darbo mėgėjas. Tai liečia tiek žmones, su kuriais dirbate, tiek žmones, dėl kurių dirbate.
  10. Lavinkite savo projektų valdymo įgūdžius. Geriausi projektų vadovai sugeba vadovauti savo projektų komandai bei bendrauti su klientais ir tuo pačiu metu lanksčiai spręsti su žmonėmis bei užduotimi susijusius klausimus.

Dar reikėtų pabrėžti, kad lyderystė, iš kitos pusės, yra asmeninis dalykas ir yra glaudžiai susijusi su Jūsų asmenybės stiliumi. Panašiai ir Jūsų vidinis profesionalumo, sąžiningumo, rūpinimosi kitais žmonėmis jausmas turės įtakos Jūsų lyderystės stiliui. Kitaip tariant, tik nuo Jūsų pačių priklauso, kokiu lyderiu Jus nuspręsite būti.

Peržvelkite aukščiau pateiktą sąrašą ir pasižymėkite tas sritis, kurias norėtumėte patobulinti. Sekite šias rekomendacijas ir teprasideda Jūsų kelionė į tapsmą Puikiu Lyderiu!

 

 

© 2006-2015 "International People Management". Visos teisės saugomos.
Valdymo sistema JustPageIT | Sukūrė e-sense