PUBLIKACIJOS

Verbuojate į darbą absolventus? Jeigu tai tik dėl aukštojo mokslo diplomo - pažvelkite į tai iš kitos pusės!

Atlikus daugiau nei 200-ų pelningai ir patikimai veikiančių kompanijų apklausą (apklausai vadovavo Association of Graduate Recruiters (Absolventų įdarbinimo asociacija) (Jungtinė Karalystė)), rezultatai parodė, kad įmonės jau nebepasitiki universitetinio mokslo suteikiamais laipsniais ir vis daugiau ir labiau pasikliauna psichometrinių testų parodymais atrenkant į darbą jaunus specialistus.   

Per paskutinius 5 metus itin išsaugo paskutiniojo kurso studentų skaičius, nes universitetai stengiasi įgyvendinti vyriausybės nustatytą planą, kuriuo siekiama, kad 50 proc. jaunuolių baigtų tolimesnes aukštesnių pakopų studijas. Viena šio plano pasėkmių yra „laipsnio infliacija“; 57 proc. universitetus pabaigusių studentų įgyja pirmosios pakopos kvalifikacinį laipsnį arba 2:1.

Pasak p. Carl Gileard, Association of Graduate Recruiters vadovo, „tyrimai parodė, kad tarp universitetų suteikiamų kvalifikacinių laipsnių standartų yra tik nedidelis nuoseklumas, jau nekalbant apie tame pačiame universitete dėstomus dalykus“. Kaip p.Carl Gileard pasakė: „jau seniai praėjo tie laikai, kai akademinis kriterijus buvo „visko pradžia ir pabaiga“.

Beveik trečdalis apklaustų kompanijų teigia, kad jos nebepriima aukštojo mokslo diplomo „už gryną pinigą“, o devynios iš dešimties kompanijų teigia, kad yra įsitikinusios, jog psichometriniai testai yra vertingesnis būdas kandidatui įvertinti. „Yra tik maža tikimybė, kad įgytas diplomas gali tinkamai atspindėti absolvento kompetencijas, kurios yra svarbios kompanijai“.

Esant pasaulinei ir konkurencingai ekonomikai darbdaviai supranta, kad asmenų, kurie formuojasi vidinėje verslo aplinkoje ir vykdo reikšmingus pokyčius, labiau išlavinti vadinamieji „minkštieji įgūdžiai“. Sėkmingas įdarbinimas priklauso nuo absolventų, turinčių tokių savybių kaip lyderystė, bendravimo įgūdžiai bei emocinis intelektas. Pasak ataskaitos, šias savybes geriausiai atspindi tokie psichometriniai testai kaip Facet5, Thinking Styles ir PeopleIndex.

Daugiau informacijos apie Facet5 

 

© 2006-2015 "International People Management". Visos teisės saugomos.
Valdymo sistema JustPageIT | Sukūrė e-sense